You are here:  / Teambuilding na statku / Pireneje kolejka wąskotorowa

Pireneje kolejka wąskotorowa

Opuszczone wioski w Pirenejach

Jeden z największych łańcuchów górskich Europy ukrywa liczne tajemnicze miejsca. Pireneje po stronie hiszpańskiej przyciągają turystów i podróżników nie tylko sportami zimowymi, wędrówkami i pielgrzymkami. Miejscowości oddalone od głównych dróg wieją pustkami. Ludzie opuścili wsie i miasteczka całymi rodzinami.

Migracja zarobkowa nie była jedynym powodem przemieszczania się w kierunku największych miast. Kryzys w 2008 na hiszpańskim rynku nieruchomości na pewno w tym pomógł. Mentalność hiszpańska nakazuje jednak żyć wśród społeczeństwa, więc coraz bardziej starzejące i odosobnione jednostki wolały porzucić ówczesne domy i mieszkania przenosząc się tam, gdzie toczy się życie.

Opuszczone miasteczka, często w całości wraz z kościołami, wiszą wystawione na sprzedaż za śmieszne pieniądze. Niektóre miejsca jak w przypadku opuszczonego dworca w Pirenejach są tak popularne, że będąc w okolicy można wykupić wycieczkę grupową i poczuć się dzięki niej jak w postapokaliptycznym filmie. Ten rodzaj zwiedzania można zaliczyć do listy miejsc mrocznej turystyki.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje

Pireneje kolejka wąskotorowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Tagi: endoskop laryngologiczny sinutronic, szycie firan kędzierzyn, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, wałki pa66, tanie taxi legnica, Tynk silikonowy Lakma, osb stopfire, trioxygen 5, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, drążenie foremników, Stojaki na ulotki - Brooklyn