You are here:  / Pojezierze Gostynińskie / Co zabrać do Tunezji?

Co zabrać do Tunezji?

Wybierając się na urlop Tunezji, musimy pomyśleć o wyposażeniu naszego bagażu w odpowiednie rzeczy, które już na miejscu się nam przydadzą. W pierwszej kolejności zajmijmy się spakowaniem stosownej odzieży. Na pewno warto zabrać długie spodnie i kurtkę bądź sweter (coś na długi rękaw) – szczególnie jesienią czy wczesną wiosną, kiedy w ciągu dnia jest ciepło, ale wieczory i noce bywają chłodne (różnice w temperaturach dziennych i nocnych mogą być znaczące).

Musimy też koniecznie zabrać wygodne obuwie. Jeżeli chcemy komfortowo zwiedzać zabytki w Tunezji, nie możemy mieć na sobie butów, które nas będą uwierać, uciskać itp. Nie zapominajmy także o nakryciu głowy – letni kapelusz będzie idealny, paniom przydadzą się też chusty do okrycia ramion, co jest wymagane przy zwiedzaniu niektórych obiektów i miejsc (Tunezja to kraj muzułmański, obowiązują to zatem pewne zasady, których turyści powinni przestrzegać; eksponowanie ciała mile widziane nie jest).
Kolejna ważna sprawa, którą musimy mieć na względzie dotyczy wyżywienia. Co prawda jedzenie w Tunezji jest bardzo smaczne, to jednak przyrządzane jest w zupełnie innych warunkach – chodzi głównie o klimat. Może nam zatem zaszkodzić. W naszej apteczce nie powinno w związku z tym zabraknąć kropli żołądkowych oraz leków przeciwbólowych, rozkurczowych i na biegunkę. Pamiętajmy też o kremach i emulsjach do opalania – koniecznie z wysokim faktorem (tym wyższym, im jaśniejszą mamy karnację). Przydatnym gadżetem będzie również sakiewka na dokumenty.

Co zabrać do Tunezji?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Tagi: GAP Fakturowy BMW, Gniewiński portal, markizy Kęty, endoskop laryngologiczny sinutronic, Vademecum elektryka SEP, ra nails lakier hybrydowy, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, Szamba Betonowe Piaseczno, Tanie multiplikatory, highlightersmink, orienteering miejski na imprezę integracyjną