You are here:  / Rymanow nocleg z dzieckiem / Co jeść w Tunezji?

Co jeść w Tunezji?

Spędzając wakacje w Tunezji, lubimy zadbać także i o swoje podniebienie – nie żałujemy sobie zatem specjałów tutejszej kuchni. Potrawy tunezyjskie są bardzo smaczne, ale i pikantne. Są też przyrządzane w inny sposób aniżeli np. w Polsce. Z całą pewnością warto ich skosztować, ale trzeba przy tej okazji zachować umiar i pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad, co pozwoli nam uniknąć przykrej dolegliwości znanej doskonale jako zemsta faraona.

Na stronach internetowych poświęconych Tunezji – takich jak m. in. www.tunezja.turysci.info/ – znajdziemy wiele porad na temat tego, co jeść, by ustrzec się przed zatruciem pokarmowym i wiążącymi się z tym niedogodnościami. Na początek stara jak świat zasada, o której jednak czasem zdarza się nam zapomnieć. Przed każdym posiłkiem i zawsze wtedy, gdy skorzystamy z toalety – myjmy dokładnie ręce. Wystrzegajmy się też picia wody z kranu – do celów spożywczych korzystajmy jedynie z butelkowanej wody. Unikajmy też napojów z lodem.
Chociaż kuchnia w Tunezji kusi nas egzotycznymi smakami owoców morza, zanim sięgniemy po takie dania upewnijmy się, że są przyrządzane na bazie świeżych produktów. W tym bowiem przypadku zatrucia mogą mieć wyjątkowo ciężki przebieg – najprawdopodobniej bez interwencji lekarza się wówczas nie obejdzie. Ostrożność zachowajmy też przy spożywaniu surowych owoców i warzyw – nie jedzmy tych, których sami nie obierzemy i nie umyjemy, a do kosza wyrzucajmy te z nawet najmniejszymi uszkodzeniami skórki. Starajmy się także nie objadać.

Co jeść w Tunezji?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Tagi: kinesiotaping bielsko biała, Gniewiński portal, Tynk mozaikowy Lakma, elwix torba, Drepo zadaszenia tarasów, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, Fotodepilacja Żary, vetrex okna bielsko biała, GAP Fakturowy BMW, żwir siany ostrów, baront schody